Cena obejmuje:
- Przelot do Lourdes w obie strony z bagażem podręcznym 40x25x20 cm
- Transfer z lotniska we Francji w obie strony klimatyzowanym autokarem lub busem
- 3 noclegi w hotelu ***, w pokojach 2/3 osobowych z łazienkami ( hotel znajduje się w Lourdes, blisko bazyliki )
- 3 śniadania oraz 3 kolacje
- Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 EURO, NNW 15 000 PLN, BP 1000 PLN)
- Opiekę pilota wycieczek
- Wycieczkę - Jaskinie Betharram
- Wycieczkę na szczyt Pic du Jer
- Zwiedzanie muzeum Pirenejskiego wraz z biletami wstępu
- Zwiedzanie muzeum figur woskowych wraz z biletami wstępu
- Przejazd z miasta Brzeg na lotnisko
- Opiękę kapłana
- Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł
Cena nie obejmuje:
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego 120 Euro
Wakacje w Lourdes - wylot Kraków, transfer z miasta Brzeg
W programie:

Dzień 1

 • Wylot z Krakowa w godzinach popołudniowych, przelot do Lourdes.
 • Po wylądowaniu transfer do hotelu, kolacja, zapoznanie się z Sanktuarium, udział w procesji ze świecami, nocleg.

 • Dzień 2-3

 • Udział w nabożeństwach i Mszach świętych
 • Zwiedzanie Sankturarium Matki Bożej w Lourdes, które rozpościea się na powierzchni 52 hektarów. Na jego terenie znajdują się 22 miejsca kultu.
 • Spacer śladami św. Siostry Bernardetty Soubirous. Zwiedzanie domu rodzinnego, Le Cachot czyli dawne więzienie, w którym mieszkała św. Bernadetta w trakcie objawień Matki Bożej.
 • Monumentala droga krzyżowa, niezwykłe dzieło o długości 1600 metrów składające się ze 115 postaci z patynowego żelaza. Każda postać ma wysokość ok. 2 metrów
 • Zwiedzanie muzeum pirenejskiego w Malowniczym zamku znajdującym się na wzgórzu.
 • Zwiedzanie muzeum figur woskowych, obrazujące historię św. Siostry Bernardetty Soubirous oraz wydarzenia z życia Pana Jezusa z audio-przewodnikiem w języku polskim.
 • Każdego dnia istnieje możliwość udziału w procesjach ze świecami, które biorą swój początek z historii objawień. Na prośbę Dziewicy Maryi pielgrzymi niosący świece modlą się tutaj w procesji. Procesja wyrusza każdego dnia z Groty Objawień o godzinie 21:00.
 • Każdego dnia mamy śniadanie i kolację, oraz czas na indywidualną modlitwę
 • Wycieczka na szczyt Pic du Jer - Panoramiczne widoki na Pireneje z wysokości 950 metrów! Spacer na świeżym górskim powietrzu. Kolejka szynowo-linowa Pic du Jer bez trudu zapewnia te wrażenia. Rozlokuj się w wagoniku i podziwiaj najpiękniejszą panoramę Pirenejów od strony Lourdes. Cena obejmuje przejazd kolejką w obie strony, oraz przejazd z Lourdes do stacji początkowej.
 • Na terenie sanktuarium znajduje się Grota Massabielle, wewnątrz której Bernadetta odkryła źródło wody, które jest miejscem objawień. Obok Groty znajdują się Fontanny, gdzie można zaczerpnąć wody z Lourdes. Jest także możliwość zanurzenia się w basenach Sanktuarium.

 • Dzień 4

 • Śniadanie, czas wolny,
 • Wycieczka Jaskinie Betharram - Zapraszamy na niezapomnianą podróż do Jaskiń Betharram, jednego z najbardziej zachwycających cudów naturalnych Francji. Te spektakularne jaskinie oferują unikalne doświadczenie dzięki swoim niesamowitym formacjom skalnym, krystalicznym stalaktytom i stalagmitom, które tworzą bajeczny, podziemny krajobraz. Nasza wycieczka oferuje nie tylko zwiedzanie jaskiń z przewodnikiem, ale również przejażdżkę łodzią po podziemnej rzece oraz przejazd kolejką, co dodaje dodatkowego uroku tej przygodzie.
 • Transfer z hotelu na lotnisko, przelot do Polski. Przylot do Krakowa w godzinach popołudniowych.

 • Historia wody z Lourdes: Wszystko zaczęło się 25 lutego 1858 r. Zgromadzeni zobaczyli jak Bernadete Soubirous jak klęka i całuje ziemię. Następnie udała się na kolanach w stronę rzeki, po czym zawraciła do groty. Schyliła się i drążyłą dołek w suchej ziemi.
  Bernadeta tak opisywała to spotkanie: Nie widząc źródła, skierowałam się ku rzece. Pani jednak powiedziała mi, że to nie tam i dała mi znak palcem, abym podeszła pod skałę. Zrobiłam tak. Znalazłam tam zaledwie odrobinę wody. Jakby błoto. Zaczęłam drążyć ziemię. Po chwili mogłam nabrać wody, ale trzy razy ją wyrzuciłam. Dopiero za czwartym razem mogłam się napić, tak bardzo woda była brudna.

  Bernadeta usłyszała też, że wielu chorych doświadczy w tym miejscu uzdrowienia. Źródełko, które wówczas wybiło, nigdy nie wyschło i wciąż jest narzędziem licznych uzdrowień.

  Rachunki bankowe:

  Odbiorca: Pielgrzymki24

  Płatności w złotówkach:
  PKOBP 39 1020 3916 0000 0302 0330 4565

  Płatności w Euro:
  PKOBP 05 1020 3916 0000 0502 0337 7926
  lub REVOLUT LT 56 3250 0228 7403 0005

  Płatności w USD:
  REVOLUT LT 56 3250 0228 7403 0005

  Polecane strony